Westerwolde van de mat geveegd door Engelbert

In een wedstrijd waarin de doelpunten als rijpe appels van de boom vielen, incasseerde Westerwolde zondagmiddag in en tegen Engelbert de grootste nederlaag van dit seizoen. Was het gedurende de eerste helft een gelijkopgaande wedstrijd – zowel qua spelbeeld als scoreverloop –, in de tweede helft werd de Vlagtwedder elf op alle fronten overklast door tegenstander Engelbert. Voor de neutrale toeschouwer was het waarschijnlijk een wedstrijd om van te smullen. Tien soms mooie, soms curieuze goals konden er uiteindelijk worden bewonderd en door scheidsrechter Haas worden genoteerd, waarvan zeven aan de kant van Engelbert en drie aan de kant van Westerwolde. Door deze 7 – 3 overwinning poetste Engelbert de in Vlagtwedde geleden nederlaag dan ook op een meer dan duidelijke manier weg.

De start van Westerwolde was flitsend. Uit twee snelle vleugelaanvallen werd binnen negen minuten twee keer gescoord. Eerst scoorde centrumspits Martin Boer in de 4e minuut op een prachtige manier uit een voorzet van Merijn te Velde. Vijf minuten later wist dezelfde Merijn te Velde de bal binnen de palen te werken op aangeven van linkerspits René v.d. Laan. Iedereen die dacht dat Westerwolde door deze snel verkregen voorsprong op rozen zat, had het echter mis. Al na drieëntwintig minuten stonden de mannen van trainer van Dijken van Engelbert op een 3 - 2 voorsprong. Door een eigen doelpunt van Westerwolde in de 12e minuut en goals van Tyrell Olthoff (19e min.) en Gerrit v.d. Goot (23e min.) werd de stand in een mum van tijd omgebogen. Toch wist Westerwolde binnen het half uur de stand weer gelijk te trekken. Aanvoerder Rudolf Riks speelde zich binnen de zestienmeter keurig vrij en met een hard schot in de korte hoek gaf hij de keeper van Engelbert in de 28e minuut het nakijken: 3 – 3. Beide teams konden daarna opnieuw beginnen de winst binnen te halen. Engelbert wist daar wel raad mee, want in de 33e minuut kon Jordi Rasterhoff uit een vrije trap vanaf de rechterkant binnen de vijfmeter van Westerwolde de bal ongehinderd binnenkoppen. Vaak komt het niet voor dat in een voetbalwedstrijd binnen drieëndertig minuten zeven doelpunten vallen. Amusement genoeg dus op het sportpark in Engelbert in deze eerste helft met een ruststand van 4 – 3 in het voordeel van de thuisploeg !

In de tweede helft een Engelbert dat veel beter speelde en dus ook meer en gemakkelijker scoorde dan Westerwolde. De mannen van trainer Loek Swarts liepen constant achter de feiten aan en in de 61e minuut bouwde Engelbert via Taco Groenhuis de voorsprong uit naar 5 – 3. En toen Tyrell Olthoff als uitblinker aan de kant van Engelbert, mede door slecht verdedigend werk van Westerwolde, zijn duit ook nog in het zakje deed middels doelpunten in de 61e en 82e minuut, was het helemaal gedaan met de tegenstand van Westerwolde. Verder dan een vliegend schot van Henri Boekelo op de paal kwam het uitgebluste team niet. Scheidsrechter Haas, die deze middag geen kaarten nodig had om de wedstrijd in goede banen te leiden, vond het na zesentachtig minuten spelen welletjes en in goede harmonie zochten beide teams na een waar doelpuntenfestijn de kleedkamers op.

Door de duidelijke winstpartijen van de concurrentie in de strijd om de bovenste plaatsen op de ranglijst, kwam Westerwolde deze middag als de grote verliezer uit de strijd. Er zullen nog heel wat zeilen bijgezet moeten worden om de zo fel begeerde derde of vierde plaats, die waarschijnlijk recht geven op het spelen van nacompetitie, te bemachtigen. Het mooie van competitiesporten is, dat daar volgende week al weer aan gewerkt kan worden in de voor Westerwolde laatste thuiswedstrijd van het seizoen tegen streekgenoot Alteveer.

Opstelling Westerwolde: Daniël Jongsma – Henri Boekelo – Rik te Velde (60e minuut Thom Postma) – René Peereboom – Elroy v.d. West – Frank Riks – Rudolf Riks (C) – Joan Solano – Merijn te Velde (75e min. Peter Beens) – Martin Boer (46e min. Jeremy Hekman)  – René v.d. Laan

Amusementswaarde:   7,5           Toeschouwers: 40

@VVWesterwolde op Twitter

vv Westerwolde
Afgelopen zaterdag stond er op ons sportpark een heuse #internationalewedstrijd op het programma. Een wedstrijd t… https://t.co/fDd0l5vuyw
vv Westerwolde
Aan alle bezoekers van ons sportpark! Als vereniging hebben we er nooit geen problemen mee gehad en van gemaakt da… https://t.co/TKMx7wKhZT
vv Westerwolde
Met dank aan Jaoaud, Jordan en Duncan een… https://t.co/nDplxSijWq
Follow vv Westerwolde on Twitter

Sponsoren